Kampania

Inicjator kampanii

Kampania powstała z inicjatywy polskiej firmy farmaceutycznej Nutropharma, a w szczególności dwóch osób współtworzących Dział Badań i Rozwoju firmy – tj. Ewy Wietrak i Emilii Gąsińskiej, farmaceutek z wyboru i wykształcenia, dla których dobro zawodu farmaceuty i dobro pacjenta jest kluczowe.  

Idea kampanii

W ramach kampanii prowadzone są działania uświadamiające pacjentom konieczność konsultowania wszelkich wątpliwości dotyczących stosowania różnych produktów wpływających na zdrowie oraz konieczność bazowania na rzetelnej i aktualnej wiedzy.  Zależy nam na szerokim rozpowszechnieniu informacji o prowadzonej przez nas kampanii, zarówno wśród pacjentów i farmaceutów, dlatego do współpracy zaprosiliśmy portale internetowe Medonet i Puls Farmacji oraz Radio Kolor (więcej w zakładce „Media o nas”).  Jako efekt naszych wspólnych działań, powstał cykl wpisów na stronach ambasadorów kampanii, dotyczących różnych zagadnień związanych z rolą farmaceuty i rzetelną wiedzą medyczną.  


Skąd pomysł na kampanię?

Obserwując zmieniającą się rzeczywistość zauważyliśmy, że pacjenci coraz częściej opierają wiedzę dotyczącą ich zdrowia i bezpieczeństwa stosowania różnego rodzaju produktów na podstawie nierzetelnych źródeł wiedzy, bazując na dr. Google, celebrytach, pseudonaukowcach. A przecież to my – farmaceuci jesteśmy najlepszym źródłem wiedzy dla pacjenta.


Zaangażowali się

W kampanię zaangażowały się także różne środowiska ekspertów, takie jak samorząd aptekarski, czyli Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie oraz Aktywni Farmaceuci tworzący w sieci merytoryczne i oparte na aktualnej wiedzy wpisy dotyczące bezpieczeństwa zdrowia pacjenta. Wszyscy razem chcemy podkreślać, że nasza wiedza i bezpośredni kontakt z pacjentami w aptekach, to nasz ogromny atut.  Pomysłodawcą i inicjatorem kampanii jest firma NutroPharma, wspierająca rzetelny przekaz związany z racjonalną suplementacją. 

Ambasadorzy kampanii

Marcin Snoch

"Zaangażowany farmaceuta może pomóc zapobiec poważnym konsekwencjom zdrowotnym, jak chociażby hospitalizacja pacjenta."

Ana Krysiewicz

'Doradzanie pacjentom wymaga od farmaceuty ciągłego doszkalania się i znajomości najnowszych zaleceń ekspertów.'

Ernest Niewiadomski

"My, farmaceuci, musimy mówić jednym głosem, mamy rzetelną wiedzę i potrafimy całościowo spojrzeć na proces farmakoterapii. "

Izabela Agustyniak

"Apteka i Farmaceuta to punkt wsparcia i zaufania."

Sebastian Lijewski

portal White Coat Dad 

whitecoatdad.com/pl

"To bardzo ważne, żeby farmaceuci opierali się wyłącznie na rzetelnych i sprawdzonych źródłach wiedzy."

Anna Joniec-Bieniek

"Internet bardzo nam pomaga, ale wiedza na temat produktów leczniczych, suplementów diety, sprzętu medycznego itd. powinna być dostarczana przez farmaceutów!"

Zosia Winczewska

"Farmaceuta, oceniając potrzebę suplementacji, powinien wiedzieć w jakich przypadkach ma ona znaczenie, jak i powinien umieć polecić produkt dobrej jakości, posiadający gwarancję zachowania najwyższych standardów."

Apteka pół żartem

Odporność
Magnez z kompleksem
Koper
Wakacje
Laboratorium
Biotyna
Witamina C
Plastry
Witamina D
Witamina D
Egzamin
Zaufaj mojej wiedzy, jestem farmaceutą

Filmy kampanii

smear