Blog

NAJNOWSZE INFORMACJE W RAMACH KAMPANII „ZAUFAJ MOJEJ WIEDZY, JESTEM FARMACEUTĄ”

Potęga mleka kobiecego w trudnym czasie pandemii COVID-19.

W czasie pandemii COVID-19 wielokrotnie spotykaliśmy się z nagłymi zmianami zaleceń ze strony ekspertów.

Jeszcze nie tak dawno zalecano, aby kobieta chora na COVID-19 w okresie laktacji nie kontynuowała karmienia piersią swojego dziecka. Następnie eksperci orzekli, że karmienie piersią jest jednak bezpieczne (oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego).


BURZA W ORGANIZMIE, CZYLI O STANIE ZAPALNYM W COVID-19

O przebiegu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wiemy coraz więcej. Przez ostatnie 2 lata pojawiło się wiele leków, które miały być zbawieniem dla chorych na COVID-19. Większość z nich skierowana była na walkę nie z samym koronawirusem, ale z leczeniem spustoszenia jakie wywoływał. Czy zastanawialiście się dlaczego?

Jaki związek mają Laktoferyna, jama ustna i choroba Alzheimera?

Suchość w ustach to częsty problem osób starszych, (choć nie tylko!) co jest często pośrednim efektem przyjmowanych leków. Takie środowisko może sprzyjać rozwojowi wielu patogenów w jamie ustnej, jako, że ślina zawiera liczne substancje będące pierwsza linią obrony przed patogenami. 

Witamina D a koronawirus- szeroka analiza faktów

Od samego początku pandemii “głośno” było na temat pozytywnego wpływu suplementacji witaminy D w kontekście łagodniejszego przejścia infekcji oraz co ciekawe nawet, mniejszego ryzyka śmiertelności z powodu COVID-19

Badanie “Impact of the vitamin D deficiency on COVID-19 infection and morality in Asian countries', które zostało opublikowane w marcu 2021 roku tylko potwierdza te przypuszczenia.


Laktoferyna, a ciąża
Laktoferyna- magiczna cząsteczka w magicznym czasie

Laktoferyna – bo o niej mowa, to fascynujące białko, które od kilkudziesięciu lat przykuwa uwagę badaczy na całym świecie. Do tej pory opublikowano ponad 9000 prac naukowych na jej temat. Ta supercytokina ma niejednokrotnie dwojakie właściwości i potrafi „inteligentnie” wspierać organizm odczytując jego potrzeby. To czyni ją prawdziwym fenomenem natury. Fakt, że jest naturalnym składnikiem min. mleka matki sprawia, że w ostatnim czasie zaczęto rozważać jej potencjał w kontekście kobiet w ciąży. Sprawdź dlaczego. 

Epigenetyka u przyszłych mam - czyli jak “oszukać przeznaczenie”?

Większość z nas w szkole poznała teorię ewolucji Darwina, która była dla tak nas oczywista jak kształt naszej planety, teoria względności Einsteina czy trzy zasady dynamiki Newtona. Dziś, w pierwszym ćwierćwieczu XXI wieku, że geny to nie wszystko, a burzliwy rozwój genetyki zaczyna być przyćmiewany przez nową gałąź nauki - epigenetykę

smear