Blog

NAJNOWSZE INFORMACJE W RAMACH KAMPANII „ZAUFAJ MOJEJ WIEDZY, JESTEM FARMACEUTĄ”

Jaki związek mają Laktoferyna, jama ustna i choroba Alzheimera?

Suchość w ustach to częsty problem osób starszych, (choć nie tylko!) co jest często pośrednim efektem przyjmowanych leków. Takie środowisko może sprzyjać rozwojowi wielu patogenów w jamie ustnej, jako, że ślina zawiera liczne substancje będące pierwsza linią obrony przed patogenami. 

Laktoferyna, a ciąża
Laktoferyna- magiczna cząsteczka w magicznym czasie

Laktoferyna – bo o niej mowa, to fascynujące białko, które od kilkudziesięciu lat przykuwa uwagę badaczy na całym świecie. Do tej pory opublikowano ponad 9000 prac naukowych na jej temat. Ta supercytokina ma niejednokrotnie dwojakie właściwości i potrafi „inteligentnie” wspierać organizm odczytując jego potrzeby. To czyni ją prawdziwym fenomenem natury. Fakt, że jest naturalnym składnikiem min. mleka matki sprawia, że w ostatnim czasie zaczęto rozważać jej potencjał w kontekście kobiet w ciąży. Sprawdź dlaczego. 

Epigenetyka u przyszłych mam - czyli jak “oszukać przeznaczenie”?

Większość z nas w szkole poznała teorię ewolucji Darwina, która była dla tak nas oczywista jak kształt naszej planety, teoria względności Einsteina czy trzy zasady dynamiki Newtona. Dziś, w pierwszym ćwierćwieczu XXI wieku, że geny to nie wszystko, a burzliwy rozwój genetyki zaczyna być przyćmiewany przez nową gałąź nauki - epigenetykę

smear